MAS Říčansko, o.p.s.  

  PARTNER PRO ROZVOJOVÉ PROJEKTY REGIONU                                                 

Značka ZÁPRAŽÍ se bude rozšiřovat

Certifikovaní výrobci regionu jihovýchodně za Prahou, Zápraží – originální produkt, se radili o dalším rozvoji této jedinečné značky. Významným krokem bude rozšíření působnosti značky na Dolnobřežansko.

Aktuálně se značkou Zápraží může pyšnit 18 výrobců a také 6 stravovacích a ubytovacích podniků. Na jejich setkání 12. června bylo probíráno ohlédnutí za proběhlými akcemi a festivaly. Na samotném Říčansku a blízkém okolí se ročně koná několik desítek akcí, na kterých můžete pořídit produkty označené logem „Zápraží“.

„V dnešní době je složité, aby se malí místní producenti prosadili a dozvěděla se o nich široká veřejnost, proto je cílem aby značka byla stále na očích a výrobky mohly být chápány i jako atraktivní suvenýry z výletů v okolí Prahy“, řekl nový koordinátor regionální značky Zápraží Aleš Rudl, který přebírá správu značky od Petry Přílučíkové.

V plánu je rozšíření počtu prodejních míst v celém regionu, aby byly výrobky snáze dostupné. Výrobci přicházeli s nápady na instalaci prezentačních vitrín na místech s velkou koncentrací návštěvníků. Vítanou možností je i pořízení prodejních stánků, které by byly jednoduché na přepravu i instalaci.

Novinkou, která se chystá je i další rozvoj v oblasti působení značky. Nyní probíhají jednání, která mají za cíl rozšíření značky i do oblasti Dolnobřežanska. Pokud by tamější výrobky nebo služby splnily podmínky, tak by se rovněž mohly pyšnit certifikátem značky spadající pod Asociaci regionálních značek. Regionálních značek je nyní v celé České republice celkem dvacet čtyři.