MAS Říčansko, o.p.s.  

  PARTNER PRO ROZVOJOVÉ PROJEKTY REGIONU                                                 

DVA ROKY značky ZÁPRAŽÍ originální produkt®

Víte, že naše regionální značka ZÁPRAŽÍ je tu už dva roky? První certifikace sedmi výrobků proběhla v roce 2012, od té doby si certifikované výrobky našly své místo na trhu a získaly oblibu. Proto se také v MAS Říčansko letos v červnu sešla komise regionálního značení nad prodloužením osvědčení výrobcům na další dva roky. Komise pečlivě zkoumala kvalitu výrobků včetně dodržování způsobu značení a výrobci prezentovali a obhajovali.

Co se za dva roky změnilo? Především přibyly nové nápady, zlepšila se kvalita a povědomí o produktech. Třeba hedvábné šátky paní Mgr. Jeníčkové si objednávají klienti z daleké ciziny, značka Zápraží tak putuje na Aljašku i do Tasmánie! „Výrobky jsou stále originálnější a kvalitnější“, hodnotila členka komise paní Hana Bajerová. Není to jen klišé i laik může okem posoudit stále vypilovanější techniky u šperků z polymerové hmoty paní Mgr. Nemravové či osobitost kabelek a dalších doplňků paní Graclíkové; paní Pudíková zase nabízí nově ručně malované hrníčky, ze kterých je ranní káva pohlazením. Stále oblíbenější Mnichovické perníky od paní BcA. Bělinové není třeba představovat a není tajemstvím, že se výrobkyni hrne jedna zakázka za druhou i mimo Říčansko.

Celkově byl certifikát prodloužen pěti ze sedmi výrobců. Dvěma výrobcům, kteří z osobních důvodů značku neprodlužují, děkujeme za spolupráci. Všem, co se značkou Zápraží pokračují, velmi blahopřejeme a držíme palce při dalším rozvoji podnikání.